Joga

Asany (ćwiczenia fizyczne): wzmocnią i rozciągną ciało. Wykonuje się je bardzo delikatnie, wchodząc w nie powoli ale przy tym zatrzymując swoją koncentrację i skupienie na oddechu. Dzięki praktyce asan nasze stawy, mięśnie szkieletowe i kręgosłup stają się bardziej elastyczne i odporne na kontuzje, istniejące bóle kręgosłupa i stawów ulegną zmniejszeniu a nacisk na kręgi zostanie zredukowany. Przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto wzmocnią się mięśnie pośladków, brzucha i pleców oraz zadbamy o prawidłową postawę swojego ciała.

Prawidłowy oddech: jest kluczem do oczyszczania ciała i umysłu, pomaga rozładować stres i napięcia, odtąd będziesz mógł panować nad wszechobecnym lękiem i traktować wszystkie trudności dnia codziennego jako wyzwania.

Relaksacja: większość z nas nie potrafi do końca jej poczuć, podczas odpoczynku np kiedy leżymy na plecach mamy w głowie natłok myśli, myślimy nieustannie o tym, co jeszcze mamy do zrobienia, czego już dziś nie zrobimy i co robiliśmy przed chwilą a wtedy nasze ciało i umysł nie odpoczywa, nie rozluźnia się, nasz mózg ciągle pracuje przez co napinamy niepotrzebnie mięśnie zamiast je rozluźniać. Odpowiednia relaksacja mięśni uczy nas panowania nad stresem, umożliwia naturalne doznawanie głębokiego odprężenia.

Co zabrać?

Matę do jogi, wygodne ubranie, kocyk do przykrycia się w relaksie i uśmiech 🙂

Aneta Matula (Savitri) 

Z wykształcenia pedagog i dyplomowany nauczyciel jogi. Jogę pojawiła się w moim życiu wiele lat temu, podczas pierwszej podróży do wymarzonych Indii. Po powrocie do kraju zaczęła już tylko zajmować w nim coraz większą przestrzeń aż stała się sporą częścią mojego życia a potem i zawodem który kocham. Po kilku latach intensywnej praktyki pod okiem mojego nauczyciela i za jego namową postanowiłam sama uczyć.Ukończyłam międzynarodowy kurs jogi klasycznej, kurs instruktora jogi w chustach (aerial jogi), kurs instruktora jogi dla dzieci, dla kobiet w ciąży i dla seniorów. Jestem również absolwentką Akademii Praktyków Jogi na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach gdzie uczyłam się u jednych z najlepszych sław nauczycielskich w naszym kraju. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w różnych kursach, warsztatach oraz programach specjalnych dla nauczycieli jogi. Pobieram również nauki u cenionych hinduskich nauczycieli podczas wyjazdów do Indii. W jodze odnajduję odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, to dzięki niej wiem kim jestem i co chcę w życiu robić.Joga jest dla mnie sposobem życia, to właśnie dzięki niej zostałam wegetarianką i fanką zdrowego odżywiania. Cel jaki chcę osiągnąć poprzez praktykę własną oraz nauczanie jogi to sharmonizowanie duszy ciała i umysłu. Kocham ludzi i uwielbiam sprawiać, że czują się lepiej, pomagam im w osiągnięciu takiej właśnie harmonii więc po praktyce a w czasie relaksu używam terapeutycznych grających mis tybetańskich.

Na podstawie 91 opinii
Joanna Polańska
Joanna Polańska
2022-11-04
Świetni trenerzy, wspaniała atmosfera
Damian Szczotka
Damian Szczotka
2022-10-04
Dobra szkoła tanca, elastyczne godziny kursów. Swietny instruktor z poczuciem humoru. Polecamy- Sabina i Damian
Maciej
Maciej
2022-09-17
Polecam! Instruktor Marcel z bardzo fajnym podejściem do nauki tańca ślubnego i dobrym poczuciem humoru :)
Aleksandra
Aleksandra
2022-09-17
Świetna szkoła tańca. Dziękujemy Panu Marcelowi za przygotowanie i nauczenie nas pierwszego tańca. Polecam każdemu! 🙂
Ewa Kowalska
Ewa Kowalska
2022-06-29
Najlepsza Szkoła jaka może być, świetna kadra profesjonalistów, lekcje, obozy, fajni ludzi polecam z całego serca :)
Magda Dobraimiła
Magda Dobraimiła
2022-06-22
Bardzo polecamy oraz dziękujemy za przygotowanie i nauczenie nas choreografii do pierwszego tańca. Magda i Krzysiek
Joanna B
Joanna B
2022-06-14
Szkoła tańca Dance Don't Wait to świetna opcja na rozpoczęcie Wieczoru Panieńskiego :) wspaniała atmosfera oraz Pan Piotr -instruktor, który w tak krótkim czasie potrafi zdziałać cuda. Polecam !!!